llista dels restaurants amb estrella michelin a barcelona i catalunya

el restaurant àbac de jordi cruz s’afegeix al lasarte de martín berasategui-paolo casagrande i guanya el seu tercer macaró

 
DEL  MAR
../GOURMETCATALUNYA/DEL_MAR.html
XOCOMEL
../GOURMETCATALUNYA/XOCOMEL.html
VIANDES & CARNS
../CARNS_GOURMET/CARNS_XARCUTERIA.html
DELICATESSEN
../GOURMETCATALUNYA/DELICATESSEN.html
MERCATS
../GOURMETCATALUNYA/MERCATS.html
RESTAURANTS
../GOURMETCATALUNYA/RESTAURANTS.html
NITGOURMET
../GOURMETCATALUNYA/NITGOURMET.html
ESCAPADES
../GOURMETCATALUNYA/ESCAPADES.html
FORMACIÓ
../GOURMETCATALUNYA/FORMACIO.html
AGENDA
../GOURMETCATALUNYA/AGENDA.html
DEL CAMP
../GOURMETCATALUNYA/DEL_CAMP.html
PORTADA
../GOURMETCATALUNYA/PORTADA.html
LLET & LACTIS
../GOURMETCATALUNYA/LACTIS.html
PAÍSDEVINS
http://paisdevins.com/PAISDEVINS/PORTADA.html

Guia Michelin 2016

4 noves estrelles michelin  pels restaurants catalans


hoja santa ( adrià-mendez ),disfrutar ( castro-casañas-xatruc ),

tres macarrons  ( aldana ) i emporium ( família jordà )


Nova edició 25 de novembre  2015>>> El Parador Hostal dos Reis Catòlics, a Santiago de Compostel·la, ha estat l'escenari en el qual e s’han donat a conèixer les noves estrelles Michelin per la Guia 2016. Quatre nous estels pels restaurants catalans : dos a Barcelona, Hoja Santa ( xefs Albert Adrià i Paco Méndez ) i Disfrutar ( xefs Oriol Castro, Mateu Casañas i Eduard Xatruc )  Tres Macarrons ( xef Miquel Aldana ) a El Masnou i el Restaurant Emporium ( xefs Salvador, Màrius i Joan Jordà ) a l’Alt Empordà.

NOVES ESTRELLES 2016 : ressenyes restaurants i dades de contacte


LLISTA COMPLETA I ACTUALITZADA ESTRELLES 2015 


Guia Michelin 2018


RESTAURANTS DE TRES ESTRELLES MICHELIN

Barcelona - Catalunya


  1. Sant Pau. Carme Ruscalleda (Sant Pol de Mar, el Maresme ) www.ruscalleda.cat

  2. El Celler de Can Roca. Joan Roca (Girona) www.cellercanroca.com

  3. Restaurant Lasarte de Martín Berasategui (Barcelona) www.restaurantlasarte.com

  4. Restaurant Àbac, Jordi Cruz ( Barcelona ) Nou , 1 estel+ www.abacbarcelona.com


RESTAURANTS DE DUES ESTRELLES MICHELIN

Barcelona - Catalunya


  1. Les Cols. Fina Puigdevall ( Olot, la Garrotxa ) www.lescols.coml

  2. Moments. Raül Balam (Barcelona) http://mandarinoriental.com

  3. Enoteca. Paco Pérez (Barcelona)

  4. Disfrutar. Oriol Castro, Eduard Xatruch i Mateu Casañas (Barcelona) http://disfrutarbarcelona.com/ Nou , 1 estel+

  5. Dos Cielos, Hotel Melià. Javier i Sergio Torres (Barcelona) [guanya una estrella]  Nou

  6. Miramar. Paco Pérez (Llançà, Alt Empordà) http://restaurantmiramar.com/



RESTAURANTS D’UNA ESTRELLA MICHELIN

Barcelona capital i Barcelonès

  1. Enigma (Barcelona) Nou www.enigmaconcept.es

  2. Hoja Santa. Albert Adrià i Paco Méndez (Barcelona) www.hojasanta.es/

  3. TresMacarrons. Miquel Aldana (Masnou) www.tresmacarrons.com

  4. Pakta. Albert Adrià (Barcelona) http://pakta.es

  5. Tickets. Albert Adrià (Barcelona) www.ticketsbar.es

  6. Alkimia. Jordi Vilà (Barcelona) www.alkimia.cat

  7. Caelis, Hotel Ohla. Romain Fornell (Barcelona) http://caelis.com/

  8. Cinc Sentits. Jordi Artal (Barcelona) http://cincsentits.com/

  9. Gaig. Carles Gaig (Barcelona) www.restaurantgaig.com

  10. Hisop. Oriol Ivern (Barcelona) www.hisop.net

  11. Hofmann. Mey Hofmann (Barcelona) www.hofmann-bcn.com

  12. Moo, Hotel Omm. Juan Pretel (Barcelona) www.hotelomm.com

  13. Via Veneto. Josep i Pere Monje (Barcelona)

  14. Dos Palillos. Albert Raurich (Barcelona) http://www.dospalillos.com/?&lang=ca

  15. Koy Shunka. Hideki Matsuhisa (Barcelona)

  16. Lluerna. Víctor Quintillà (Santa Coloma de Gramenet, Barcelonès) http://www.lluernarestaurant.com/

  17. Nectari. Jordi Esteve (Barcelona) http://www.nectari.es/ca/



RESTAURANTS D’UNA ESTRELLA MICHELIN

Catalunya

  1. Castell Peradala (Peralada) www.castellperaladarestaurant.com Nou

  2. Empòrium. Joan Màrius Jordà (Castelló d'Empúries )www.emporiumhotel.com

  3. Malena. Josep Maria Castaño (Gimenells, Segrià) www.malenagastronomia.com

  4. L'Ó. Jordi Llobet (Sant Fruitós de Bages) http://monstbenet.com

  5. Les Moles. Jeroni Castell (Ulldecona, Montsià) www.lesmoles.com/

  6. Casamar. Quim Casellas (Llafranc, Baix Empordà) www.hotelcasamar.net

  7. Fonda Sala. Toni Sala (Olost, Osona) www.fondasala.com

  8. Els Casals. Oriol Rovira (Sagàs, Berguedà) http://elscasals.cat

  9. L'Angle. Jordi Cruz (Barcelona) http://www.restaurantangle.com/

  10. Estany Clar. Josep Xandri (Cercs, Berguedà) www.estanyclar.com/

  11. Can Jubany. Nandu Jubany (Calldetenes, Osona) www.canjubany.com/

  12. La Cuina de Can Simón. Xavier Lores (Tossa de Mar, Selva)

  13. www.restaurantcansimon.com/

  14. Ca L'Enric. Jordi Juncà (La Vall de Bianya, Garrotxa) http://www.restaurantcalenric.cat/

  15. Bo.Tic. Albert Sastregener (Corçà, Baix Empordà) www.bo-tic.com

  16. Massana. Pere Massana (Girona) www.restaurantmassana.com/

  17. La Fonda Xesc. Francesc Rovira (Gombrèn, Ripollès) http://www.fondaxesc.com/

  18. Els Tinars. Marc Gascons (Llagostera, Gironès)

  19. Villa Retiro. Fran López (Xerta, Baix Ebre) hotelvillaretiro.com

  20. - Rincón de Diego. Diego Campos (Cambrils, Baix Camp) www.rincondediego.com/

  21. Can Bosch. Joan Bosch (Cambrils, Baix Camp) www.canbosch.com/

  22. Fogony. Zaraida Cotonat (Sort, Pallars Sobirà)

  23. Les Magnòlies. Xavier Franco (Arbúcies, la Selva) www.lesmagnolies.com/

  24. Els Brancs. Javier Cabrera (Roses, platja de Canyelles Petites, Alt Empordà) www.elsbrancs.com

  25. Ca l'Arpa. Pere Arpa (Banyoles, Pla de l'Estany) www.calarpa.com/gastronomia/

  26. - Xerta. Fran López (Barcelona) www.xertarestaurant.com

  27. L'Antic Molí. Vicent Guimerà (Ulldecona, Montsià) www.anticmoli.com

  28. La Boscana. Joel Castanyé (Bellvís, Pla d'Urgell) www.laboscana.net/ca/





llista estrelles Michelin de Catalunya per comarques

>>  ESTRELLES_MICHELIN


llista geogràfica per Comunitats Autònomes de l’Estat

>> Restaurantes con ESTRELLA MICHELIN ESPAÑA

 

tasta & gaudeix el teu país !

Festes i Fires

de temporada

tast i festa a Catalunya

Restaurants

a Catalunya

millors cuines del país

Restaurants Carta

de temporada

les 4 estacions a taula

Escapades de tast

Hotels Gourmet

tast & relax al teu país

Xefs amb estrella Michelin a Barcelona i Catalunya

Catalunya recupera els 4 restaurants amb 3 estels de la Guia Michelin

23 novembre 2017, Tenerife,  Illes Canàries >>> Amb la distinció del tercer “macaron” al xef Jordi Cruz de l’Àbac de Barcelona, el nostre país torna a disposar del quartet de restaurants amb la màxima distinció de la Guia. I és que la mort d’en Santi Santamaria, primer gran xef català que va ser reconegut amb 3 estels i el tancament del Bulli, ens havien deixat només amb el Sant Pau de la Carme Ruscalleda i el Celler de Can Roca entre els més selectes dels escollits per Michelin. D’altra banda, la cuina catalana suma 2 nous restaurants amb 2 estels : el Disfrutar i el Dos Cielos, tots dos a la mateixa capital.

els millors restaurants / estrelles michelin